SpyShop 200px

Jak działają nasobne kamery dla straży i policji?

Interwencje straży i policji nie zawsze są jednoznaczne. Wiele kontrowersji pojawia się wokół granicy dopuszczalnego użycia siły, a często – oprócz nagrań z kamer miejskich – trudno jest jednoznacznie ocenić decyzję funkcjonariuszy na służbie. Szczególnie, że każda z takich decyzji jest podjęta w atmosferze stresu i – mimo że policjanci przechodzą testy psychologiczne, to wciąż są tylko ludźmi. Aby lepiej zrozumieć i ocenić konkretne sytuacje, obecnie w całym kraju sprawdzane są kamery nasobne, które funkcjonariusze montują na swoich mundurach. Dzięki temu podgląd całego wydarzenia odbywa się z ich perspektywy i jest klarowniejszy do ocenienia w późniejszym czasie.

Krzysztof Rydlak ze sklepu detektywistycznego Spy Shop, jednego z dystrybutorów sprzętu dla polskich służb zauważa: „Już testy kamer nasobnych w czasie meczów piłkarskich pokazały, że sama obecność takich rejestratorów obrazu na mundurach funkcjonariuszy działa zapobiegawczo – dochodzi do mniejszej ilości incydentów”.

kamera dla sluzb mundurowych pv rc300fhd 5 350px               kamera nasobna pv rc300fhd 1 350px

Jak działa kamera nasobna?

Model PV-RC300FHD firmy LawMate – jednego z najważniejszych dostawców takich kamer – wyposażony jest w matrycę 1/3” CMOS, która nagrywa obraz w jakości FullHD lub wykonuje zdjęcia, zapisując materiał na karcie SD. Nagrania podzielone są na 10-minutowe pliki, natomiast sam czas pracy akumulatora wynosi do 85 godzin.

Tymczasem model kamery nasobnej PV-50HD2W posiada wbudowany mikrofon, którego specjalnie skonstruowany system AGC dostosowuje nagrywanie do zmieniających się warunków, dzięki czemu zarejestrowany dźwięk zawsze pozostaje wyraźny. Większość modeli może zresztą działać w trudnych okolicznościach pogodowych, bo są zamknięte w wodoodpornej obudowie. Niezwykle przydatnym uzupełnieniem jest moduł Wi-Fi, który do odległości 50 metrów pozwala na bieżący podgląd obrazu na urządzeniu z systemem Android lub iOS.

Na potrzeby akcji przeprowadzanych w nocy lub przy bardzo słabym oświetleniu model WA7D został wyposażony w diody IR, co sprawia, że możliwe jest zarejestrowanie obiektów znajdujących się w odległości nawet 10 metrów.

W czasie późniejszych spraw sądowych istotna jest nie tylko jakość dowodów, ale też ich wiarygodność, dlatego przydatną funkcją kamer nasobnych jest oznaczanie nagrań datą i godziną – i w takiej sytuacji sąd nie może mieć żadnych wątpliwości.

Źródło: www.spyshop.pl

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

flow effect monitoring banner

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi