2014-02-70-1Fluor SA należy do jednej z czołowych światowych korporacji inżynieryjnych zajmujących się projektowaniem, kompletacją dostaw, zarządzaniem budowami, utrzymaniem ruchu w zakładach i zarządzaniem projektami. Gliwicki Fluor realizuje pełny zakres kompleksowych usług od prac studialnych do projektów typu EPCM dla klientów przemysłu chemicznego, petrochemicznego i rafineryjnego w kraju i zagranicą. Firma oferuje również usługi doradcze, a wszelkie prace dotyczą zarówno budowy nowych zakładów, jak i modernizacji istniejących. We współpracy z pozostałymi filiami Fluor na świecie, gliwickie biuro obsługuje również inne branże w tym energetyczną, biotechnologiczną czy mikroelektroniczną.

 

W celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa zarówno pracowników, jak i realizowanych projektów, a także ochrony mienia na terenie biura – Zarząd Fluor SA w Gliwicach podjął decyzję o wdrożeniu systemu kontroli dostępu i identyfikacji pracowników oraz gości na podstawie kart zbliżeniowych, zgodnie z obowiązującym standardami i procedurami korporacji na całym świecie.

 

2014-02-70-2

 

O wyborze firmy UNICARD SA na dostawcę urządzeń i oprogramowania zadecydowała kompleksowość oferty: software, hardware wraz z instalacją i uruchomieniem, a przede wszystkim możliwość funkcjonowania systemu w sieci LAN na bazie protokołu TCP/IP, co stworzyło możliwość rozszerzenia współpracy w przyszłości i rozbudowę systemu kontroli dostępu wraz z rozwojem infrastruktury firmy Fluor SA.

 

2014-02-71-2

 

Zainstalowany system kontroli dostępu w kilkudziesięciu punktach sprawdził się na tyle, że firma podjęła decyzję o jego rozbudowie o bramki i kołowroty międzynarodowej grupy Gunnebo – producenta wysokiej jakości zintegrowanych systemów i urządzeń zabezpieczających mienie. Kołowroty i bramki obrotowe tego producenta z serii GlasStile i SpeedStile wykorzystywane są w systemach kontroli dostępu do kontroli przejść i rejestracji czasu pracy. Mogą być montowane wewnątrz biur, urzędów i biurowców, jak i na zewnątrz. Łączą w sobie płynność działania i elegancki wygląd z najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

 

2014-02-71-3

 

Przejście przez bramki odbywa się w obu kierunkach i jest kontrolowane elektronicznie. Bramki z serii SpeedStile zamontowane w firmie Fluor są to ekskluzywne bramki wykonane ze stali nierdzewnej z rozsuwaną taflą ze szkła hartowanego, zapewniające efektywną kontrolę przejścia. Jeśli następuje próba przejścia drugiej osoby wraz z osobą uprawnioną lub z przeciwnego kierunku, system wykrywa nieupoważnione przejście i uruchamia alarm. Bramki działają w sposób cichy i zapewniają łatwe przejście, a do tego wysoką wydajność. Zgodnie z przepisami prawa ochrony przeciwpożarowej zainstalowane zostały również dodatkowe ewakuacyjne bramki uchylne na I piętrze, gdzie znajdują się sale konferencyjne i szkoleniowe oraz aula. W przypadku zagrożenia pożarowego i konieczności ewakuacji, bramki pozostaną otwarte umożliwiając swobodne przejście. Obok głównych bramek zamontowanych na wejściu, firma podjęła decyzję o montażu dodatkowej bramki uchylnej z serii GlasStile w celach ewakuacyjnych i transportowych. Szerokość tej bramki wynosi aż 120 cm – mówi opiekun Klienta p. Piotr Opałacz z UNICARD SA.

 

2014-02-71-4

 

Realizacja projektu przebiegła bardzo sprawnie i terminowo, prace budowlanoinstalacyjne były wykonywane w weekendy, a także w tygodniu po godz. 17:00, tak aby nie powodować utrudnień i zakłóceń w funkcjonowaniu biura.

 

2014-02-71-5

 

Obecnie mogę powiedzieć, że nasz cel stawiany przed tym wdrożeniem został osiągnięty. Instalacja systemu kontroli dostępu, a następnie jego rozbudowa, dały nam możliwość realizacji projektów w systemie „restricted area”, czyli ograniczonego dostępu, zgodnie z wymaganiami wielu klientów (obecnie staje się to normą). Jest to praca w zespołach zadaniowych, pracownicy posiadający stosowny certyfikat dopuszczający do informacji niejawnych związanych z projektem przebywają na wydzielonym obszarze biura. Poprawiła się także kontrola osób wchodzących do biura, a pracownicy mają możliwość kontrolowania swojego czasu pracy na stronie www. Natomiast 2-letnia gwarancja oraz podpisana umowa serwisowa, zwiększają nasze poczucie bezpieczeństwa i zapewniają ciągłą i bezawaryjną pracę systemu – podsumowuje administrator systemu Krzysztof Saucha.

 

Anna Gagaczowska
kierownik ds. komunikacji biznesowej
UNICARD SA.

 

Artykuł firmy UNICARD SA
Tekst powstał w oparciu o wypowiedzi i zdjęcia uzyskane od firmy Fluor SA.

 

Pin It

 

bg
pi