Garrett PD 6500i 02

W 2003 roku amerykańska firma Garrett, czołowy producent wykrywaczy metali o międzynarodowej renomie, stworzyła bramkę do wykrywania metali PD 6500i z aż 33 niezależnymi od siebie strefami detekcji od stóp do głów. Od tej pory zaufano jej m.in. podczas XIX Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 w Republice Południowej Afryki i amerykańskich lotniskach. Dzisiaj jest dostępna w sklepie detektywistycznym Spy Shop, obecnym od dekady na polskim rynku jako ekspert ds. bezpieczeństwa. 

 

Lotniska jako bramy do krajów powinny posiadać skuteczne zabezpieczenia, zwłaszcza w dobie zwiększonych obaw o ataki terrorystyczne. W ochronie lotnisk, ale też dużych obiektów sportowych, przemysłowych, zakładów penitencjarnych czy imprez masowych zastosowanie mają urządzenia o działaniu prewencyjnym, które odpowiednio wcześnie mogą wykryć i rozpoznać potencjalne zagrożenie w postaci szmuglowanej broni czy materiałów wybuchowych.

 

Zapytaliśmy ekspertów Spy Shop, jakie specjalistyczne urządzenia wspierające działania ochrony w obiektach o dużym przepływie ludności posiadają w swojej szerokiej ofercie kierowanej dla profesjonalistów: służb, instytucji i agencji ochrony.

 

Dla takich Klientów Spy Shop jest wyłącznym dystrybutorem profesjonalnych wykrywaczy materiałów wybuchowych, narkotyków i substancji niebezpiecznych LDS – Laser Detect Systems, amerykańskiej firmy współpracującej z izraelskim wojskiem w projektowaniu zaawansowanych rozwiązań do pracy operacyjnej.

 

 

B-Scan LDS 5500-B w ochronie lotnisk

 

Wykrywacz B-Scan LDS 5500-B to urządzenie typu HSBLS, czyli High Sensitive Bottled Liquid Scanner, stanowiące jeden z etapów kontroli osobistej na lotniskach, kiedy np. istnieje potrzeba ostatecznej weryfikacji podejrzanego materiału z bagażu pasażera.

 

B Scan 1

 

Ten stacjonarny wykrywacz materiałów wybuchowych, narkotyków i groźnych substancji wykorzystujący spektroskopię ramanowską umożliwia kontrolę podejrzanych substancji w szklanych butelkach, plastikowych pojemnikach z półprzezroczystego lub przezroczystego materiału itp. bez ich otwierania. Wielkość kieszeni detekcyjnej stacji jest regulowana dzięki ruchomej półce, wystarczy więc ustawić ją na odpowiedni poziom, włożyć do środka butelkę lub pojemnik o pojemności od 50 do 2500 ml, zamknąć kieszeń – i rozpocząć skanowanie.

 

 

B Scan 2

 

Analiza substancji trwa zaledwie 5 sekund, a wynik jest widoczny na dużym, czytelnym ekranie. Po wykryciu zagrożenia lub stwierdzeniu, że badany materiał jest niegroźny, stacja B-Scan jest gotowa natychmiast do kolejnego działania. W widmowej bibliotece danych znajdują się informacje o tysiącach groźych substancji – baza może być rozszerzana i uaktualniana według potrzeb operatora.

 

Dlaczego B-Scan LDS wyróżnia się na rynku? W tym urządzeniu, jak i innych wykrywaczach LDS (np. mobilnym detektorze G-Scan) zastosowano unikatową technologię zielonego laseru o długości fali 532 nm, aby możliwa była detekcja substancji w różnych stanach w szklanych czy plastikowych pojemnikach oraz butelkach. Laser zielony ma w tym zakresie przewagę nad powszechnym rozwiązaniem na rynku, jakim jest laser czerwony i podczerwony. Warto także wiedzieć, że efekt fluorescencji został znacznie zminimalizowany dzięki unikalnej, zastrzeżonej technologii LDS MgLn™.

 

Wyniki skanowania pojawiają się na jasnym, czytelnym ekranie dotykowym z wyświetlaczem LCD TFT. Oznaczenia dla wyników negatywnych, pozytywnych i potencjalnych zagrożeń są klarowne – operator nie musi posiadać zaawansowanej wiedzy zarówno o zastosowanej w urządzeniu technologii, jak i tysiącach substancji, ponieważ obsługa urządzenia jest intuicyjna i łatwa.

 

B-Scan charakteryzuje niski współczynnik fałszywych alarmów (poniżej 1%), co jest wyjątkowym osiągnięciem na rynku wykrywaczy do walki z terroryzmem i przemytem materiałów wybuchowych oraz narkotyków. B-Scan nie wykorzystuje żadnych dodatkowych materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu jest niezwykle opłacalne pod względem kosztów. Urządzenie waży ok. 12 kg, tak więc może być transportowane w razie potrzeby przemieszczenia punktu kontrolnego.

 

 

Bramka do wykrywania metali Garrett PD 6500i

 

22 lipca 2016 roku została certyfikowana przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych jako atestowany produkt dla bezpieczeństwa krajowego. Bezprzewodowa bramka do wykrywania metali Garrett PD 6500i skanuje przechodzące osoby od stóp do głów dzięki rozmieszczonym w polu całego przejścia aż 33 strefom detekcji. Każda strefa, niezależnie od innych, może mieć regulowaną czułość.

 

 

Garrett PD 6500i 02

 

 

Bramka służy nie tylko ochronie na lotniskach, ale także w szkołach i uczelniach wyższych, sądach, zakładach penitencjarnych, obiektach przemysłowych, sportowych i wojskowych oraz innych przestrzeniach prywatnych i publicznych. Jest uniwersalna, ponieważ operator może modyfikować tryb jej pracy dzięki ponad 20 wszechstronnym programom.

 

Warto wspomnieć, że dostęp niepożądanej osoby do wewnętrznej elektroniki bramki i jej oprogramowania został totalnie ograniczony – aby uzyskać dostęp do jej parametrów, trzeba podać klucz zabezpieczający i przejść przez dwupoziomowe zabezpieczenie hasłem.

 

Jakie są jedne z najważniejszych cech bramki do wykrywania metali Garrett PD 6500i ?

 

  • Dzięki 18 podstawowym strefom skanowania i 15 dodatkowym błyskawicznie lokalizuje nawet najmniejsze obiekty podczas kontroli osobistej.
  • Metaliczne elementy w otoczeniu i neutralne przedmioty, takie jak klucze czy monety w kieszeniach skanowanych osób są dyskryminowane, dzięki temu ryzyko fałszywych alarmów zostało ograniczone do minimum.
  • Norma IP55 wg standardu IEC 259 zapewnia wytrzymałość bramki na trudne warunki atmosferyczne. 
  • Ponad 200 poziomów czułości detekcji.
  • Kompatybilność z innymi systemami ochrony – bramka może uzupełniać już istniejące punkty kontroli bez konieczności zmiany ich lokalizacji
  • Urządzenie może współpracować z interfejsem modułu CMA. Użytkownik ma zdalny dostęp do statystyk kontroli osobistych, jak i może zarządzać zdalnie parametrami pracy bramki.

 

Bramka do wykrywania metali Garrett PD 6500i spełnia standardy międzynarodowych lotnisk i posiada światowej wagi certyfikaty, takie jak ECAC, CJIAC, Aena, STAC, TSA, DfT. Więcej o normach bezpieczeństwa i specyfikacji bramki przeczytasz na stronie sklepu detektywistycznego Spy Shop, którego eksperci doradzą Ci w wyborze sprzętu odpowiedniego dla Twoich potrzeb.

 

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

patronaty flow effect monitoring5.06

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi