Międzynarodowa konferencja SECURITECH 2017: innowacyjne technologie firmy Spy Shop dla zakładów karnych!

SpyShop 200px

Firma Spy Shop po raz pierwszy miała zaszczyt być Partnerem Technicznym w czasie Trzeciej Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej SECURITECH 2017 w Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu. Zaprezentowaliśmy nasze rozwiązanie techniczne wpisujące się w tematykę konferencji - „Możliwości i ograniczenia techniki w zastosowaniach penitencjarno-ochronnych”. Podczas wielu rozmów wymieniliśmy się cennymi uwagami odnośnie potrzeb naszych Klientów – funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz możliwości technicznych oferowanych rozwiązań. Dzięki tym doświadczeniom w przyszłości będziemy mogli oferować jeszcze lepsze rozwiązania dopasowane do specyfiki pracy i wymagań stawianych przed sprzętem wykorzystywanym w zakładach karnych. Mieliśmy okazję zaprezentować kilka ciekawych i nowatorskich rozwiązań, które ułatwiają codzienną pracę funkcjonariuszom przyczyniając się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Przykładem może być mobilny wykrywacz elektroniki i elementów metalowych, który pozwoli na sprawne skanowanie osadzonych pod kątem posiadania przez nich zakazanych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe czy ostrza. Brytyjski skaner Cellsense® Plus został zaprojektowany właśnie z myślą o wykorzystaniu przez Służbę Więzienną. Dzięki wysokiej skuteczności, prostej obsłudze i mobilności jest skutecznym narzędziem w walce z przemytem nielegalnych przedmiotów na teren zakładów karnych.

przenosne urzadzenie 300px

Co raz większym problemem są także narkotyki. W walce z tym zjawiskiem mogą pomóc urządzenia izraelskiej firmy LDS, którą reprezentujemy w Polsce. I-Scan pozwoli na detekcję śladowych ilości narkotyków i materiałów wybuchowych w postaci oparów lub próbek pobranych za pomocą folii aluminiowej np. z powierzchni rąk, ubrań czy wyposażenia celi. Natomiast laserowy analizator G-Scanrowy analizator G-Scan umożliwi funkcjonariuszom natychmiastową identyfikację ponad 10 tys. substancji w postaci płynów zamkniętych w szklanych lub plastikowych butelkach, tabletek, proszków czy próbek pobranych do fiolki. Zastosowanie takich rozwiązań może mieć znaczący wpływ na bezpieczeństwo osadzonych, zminimalizować przemyt środków odurzających, trucizn czy – w skrajnie niebezpiecznych sytuacjach – materiałów wybuchowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także indywidualne kamery, które w przyszłości będą na wyposażeniu każdego funkcjonariusza, ręczne detektory sygnałów z telefonów komórkowych np. mobifinder, czy wykrywacze metali marki Garrett – zarówno ręczne jak też bramowe do użycia w stałych punktach kontrolnych.

Okazało się, że przyszłością są rozwiązania i instalacje inteligentnych systemów zabezpieczających – na przykład do centralnego monitorowania i blokowania rozmów prowadzonych przez telefony komórkowe w zakazanych obszarach. Dzięki takim systemom strażnicy mogą zostać zwolnieni z użycia indywidualnych wykrywaczy transmisji w sieciach komórkowych, a rolę tę może przejąć komputer z oprogramowaniem sterującym systemem modułów wykrywających umożliwiającym nawet selektywne blokowanie komunikacji w danym obszarze.

wykrywacz narkotykow iscan 300px

Cenną informacją dla naszych klientów okazał się fakt, że prowadzimy także serwis i udzielamy wsparcia technicznego dla oferowanych produktów oraz umożliwiamy wypożyczenie urządzeń do przetestowania przed zakupem.

Konferencja SECURITECH 2017 sprawdziła się jako forum wymiany cennych informacji pomiędzy użytkownikami i dostawcami technologii mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i standardów pracy w polskim systemie penitencjarnym. Jesteśmy przekonani, że taka forma spotkań i komunikacji bardzo dobrze sprawdza się jako forum wymiany doświadczeń między Klientami i firmami działającymi w tym obszarze rynku i pozwala na lepsze dostosowanie oferty do potrzeb i realiów pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Więcej informacji o profesjonalnych rozwiązaniach dla służb znajduje się na stronie spyshop.pl

Źródło: www.spyshop.pl

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

Okładka 6 2017

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

 Patronaty

 baner securex

  SECURITECH konf szkol

 Balt Military Expo 2018 240px

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi