Jak walczyć z terroryzmem, handlem narkotykami i przemytem? Jednostki Policji korzystają ze specjalistycznych urządzeń do detekcji i identyfikacji materiałów niebezpiecznych. W branży profesjonalnych detektorów liderem jest Laser Detect Systems.

 

Rozwiązania LDS powstają we współpracy doświadczonych naukowców z oficerami izraelskiego wojska i służbami specjalnymi, dając funkcjonalne połączenie najnowszych osiągnięć techniki z wiedzą operacyjną.

 

I-Scan wykrywa i identyfikuje niebezpieczne substancje na podstawie próbek z powierzchni lub oparów. G-Scan umożliwia identyfikację ponad 10 tys. związków bez konieczności otwierania i bezpośredniego kontaktu z substancją w szklanym lub plastikowym pojemniku.

 

 

2017 2 48 1

 

 

Wykrywają narkotyki I-Scan wykorzystuje metodę IMS (spektroskopię ruchliwości jonów), wykrywa śladowe ilości narkotyków i bada próbki oparów z powietrza nawet w 5 sekund. Umożliwia szybką kontrolę osobistą czy sprawdzenie auta pod kątem styczności z narkotykami.

 

G-Scan Pro to wykrywacz laserowy bazujący na spektroskopii Ramana. Pozwala na błyskawiczną identyfikację ogromnej ilości substancji w postaci płynnej (np. roztwory kokainy, rozpuszczone tabletki gwałtu), identyfikuje proszki i tabletki bez otwierania opakowań – to mobilne laboratorium kryminalistyczne. Oba urządzenia cechuje łatwość użycia i czytelna informacja o wykryciu niebezpiecznej substancji.

 

 

2017 2 48 2

 

 

Rozpracowują działania grup przestępczych

 

G-Scan Pro ma możliwość zapamiętania i opisania zbadanych substancji, a dzięki ogromnej dokładności jest w stanie odróżnić np. próbki kokainy z różnych źródeł. Dodatkowo ma możliwość współdzielenia bazy danych między urządzeniami.

 

„Innowacyjne podejście do detekcji i współdzielenie informacji pozwala na stworzenie mapy szlaków i powiązań pomiędzy partiami narkotyków, a także analizę sposobu działania narkotykowych grup przestępczych” – mówi Krzysztof Rydlak, specjalista ds. bezpieczeństwa ze sklepu detektywistycznego Spy Shop, wyłącznego dystrybutora LDS w Polsce.

 

Wspierają antyterrorystów i śledczych W obliczu terroryzmu szybka i efektywna detekcja zagrożeń ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo. Rozwiązania LDS umożliwiają identyfikację materiałów wybuchowych, toksycznych i ich prekursorów np. na imprezach masowych. Ułatwiają eliminację zagrożenia we wczesnej fazie, aby skutecznie zapobiec tragediom. I-Scan wykryje i zidentyfikuje minimalne ilości materiałów wybuchowych na badanej powierzchni lub ich opary, a G-Scan daje operatorowi możliwość identyfikacji w terenie wszelkich substancji z laboratoryjną precyzją.

 

 

 

Więcej informacji
na www.SpyShop.pl

 

 

 

Pin It

 

bg
pi