Jak walczyć z terroryzmem, handlem narkotykami i przemytem? Jednostki Policji korzystają ze specjalistycznych urządzeń do detekcji i identyfikacji materiałów niebezpiecznych. W branży profesjonalnych detektorów liderem jest Laser Detect Systems.

 

Rozwiązania LDS powstają we współpracy doświadczonych naukowców z oficerami izraelskiego wojska i służbami specjalnymi, dając funkcjonalne połączenie najnowszych osiągnięć techniki z wiedzą operacyjną.

 

I-Scan wykrywa i identyfikuje niebezpieczne substancje na podstawie próbek z powierzchni lub oparów. G-Scan umożliwia identyfikację ponad 10 tys. związków bez konieczności otwierania i bezpośredniego kontaktu z substancją w szklanym lub plastikowym pojemniku.

 

 

2017 2 48 1

 

 

Wykrywają narkotyki I-Scan wykorzystuje metodę IMS (spektroskopię ruchliwości jonów), wykrywa śladowe ilości narkotyków i bada próbki oparów z powietrza nawet w 5 sekund. Umożliwia szybką kontrolę osobistą czy sprawdzenie auta pod kątem styczności z narkotykami.

 

G-Scan Pro to wykrywacz laserowy bazujący na spektroskopii Ramana. Pozwala na błyskawiczną identyfikację ogromnej ilości substancji w postaci płynnej (np. roztwory kokainy, rozpuszczone tabletki gwałtu), identyfikuje proszki i tabletki bez otwierania opakowań – to mobilne laboratorium kryminalistyczne. Oba urządzenia cechuje łatwość użycia i czytelna informacja o wykryciu niebezpiecznej substancji.

 

 

2017 2 48 2

 

 

Rozpracowują działania grup przestępczych

 

G-Scan Pro ma możliwość zapamiętania i opisania zbadanych substancji, a dzięki ogromnej dokładności jest w stanie odróżnić np. próbki kokainy z różnych źródeł. Dodatkowo ma możliwość współdzielenia bazy danych między urządzeniami.

 

„Innowacyjne podejście do detekcji i współdzielenie informacji pozwala na stworzenie mapy szlaków i powiązań pomiędzy partiami narkotyków, a także analizę sposobu działania narkotykowych grup przestępczych” – mówi Krzysztof Rydlak, specjalista ds. bezpieczeństwa ze sklepu detektywistycznego Spy Shop, wyłącznego dystrybutora LDS w Polsce.

 

Wspierają antyterrorystów i śledczych W obliczu terroryzmu szybka i efektywna detekcja zagrożeń ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo. Rozwiązania LDS umożliwiają identyfikację materiałów wybuchowych, toksycznych i ich prekursorów np. na imprezach masowych. Ułatwiają eliminację zagrożenia we wczesnej fazie, aby skutecznie zapobiec tragediom. I-Scan wykryje i zidentyfikuje minimalne ilości materiałów wybuchowych na badanej powierzchni lub ich opary, a G-Scan daje operatorowi możliwość identyfikacji w terenie wszelkich substancji z laboratoryjną precyzją.

 

 

 

Więcej informacji
na www.SpyShop.pl

 

 

 

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

flow effect monitoring banner

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi