Klucz do sukcesu – ASSA ABLOY podsumowuje rok

Grudzień to dla wielu firm czas podsumowań realizowanych w poprzednich miesiącach założenia, jak i chwila, gdy wyznaczają sobie nowe cele i zadania. Nie inaczej jest w przypadku ASSA ABLOY - lidera branży zabezpieczeń. Jaki był zatem mijający 2017 rok i co nowego przyniesie za sobą ten nadchodzący? Odpowiedzi udziela Joanna Skalbaniok – Prezes ASSA ABLOY Polska.

18 lat obecności na polskim rynku, kilka wiodących marek i miliony klientów pozostawionych w poczuciu bezpieczeństwa. Ugruntowana pozycja ASSA ABLOY i pasmo sukcesów, jakimi niewątpliwie może pochwalić się firma, pozwalają jej kontynuować realizację przyjętych założeń oraz z nadzieją rozpoczynać w nowy rok.

Czy kończący się rok ASSA ABLOY uznaje za udany?

- Niewątpliwie był to dla nas dobry czas. Potwierdziły się przewidywania zarządu, zawarte w ubiegłorocznej prognozie. Podobne rokowania dla rozwoju naszej firmy obowiązują również w odniesieniu do 2018 roku. W nadchodzących miesiącach skupiać się będziemy na spożytkowaniu tendencji rynkowych, wykorzystaniu swoich mocnych stron, ciągłym rozwijaniu nowych produktów i umacnianiu stabilności firmy. Dobra passa trwa już od kilku lat, a przychody przychody netto ze sprzedaży stale się zwiększają: w 2015 roku wynosiły 120 904 tys. złotych, by już w kolejnym wzrosnąć o 17% i wynieść 141 676 tys. złotych.

2017 śmiało można by nazwać rokiem nowości...
- Mijający rok upłynął w naszej firmie pod znakiem bardzo intensywnej pracy. Na polski rynek wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań, a szerokim echem, zarówno w mediach, jak i branży, odbiła się premiera zamka ENTR. To innowacyjne urządzenie montowane po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych pozwala na ich wygodne sterowanie za pomocą kilku narzędzi: dedykowanej aplikacji dostępnej na tablety i smartfony, przy użyciu klawiatury kodowej, czytnika linii papilarnych lub przenośnego pilota – wszystko po to, by zapewnić najwyższy poziom komfortu. Rok 2017 to także przygotowana przez nas platforma Yale Smart Living. Jest to seria domowych urządzeń bezpieczeństwa, w której skład wchodzą m.in. systemy alarmowe, inteligentne zamki i elektroniczne wizjery. Technologia marki Yale pomaga chronić, monitorować i kontrolować dom w dowolnym miejscu i czasie, za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Jak wygląda przyszłość branży security?
- Sektor zabezpieczeń zwraca się w kierunku rozwiązań określanych mianem „smart”. Jak pokazują wyniki badań zrealizowanych dla grupy ASSA ABLOY, rynek ten jest bardzo rozwojowy i dochodowy. Według danych zawartych w zleconej analizie już dziś z urządzeń mobilnych korzysta 9% populacji.

W 2019 ma to już być 12%. Dynamika wzrostu jest więc duża. Taka prognoza jest oczywiście bardzo sprzyjająca dla wszystkich producentów inteligentnych rozwiązań mobilnych. Umiarkowany, lecz stały wzrost obserwujemy także w dziedzinie zaawanasowanej kontroli dostępu. Przewidujemy, że inteligentne zamki i systemy klucza generalnego będą coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami, szczególnie przez instytucje wchodzące w skład infrastruktury krytycznej. Wspomniane przeze mnie technologie przekonują do siebie coraz szersze grono odbiorców. Mogą być bowiem nie tylko łatwo instalowane w ramach istniejącej infrastruktury, ale także posiadają wiele zalet i funkcjonalności. Wymienić należy chociażby możliwość szyfrowania danych, która jest nieosiągalna dla tradycyjnych urządzeń.

Jaki cel przyświecać będzie firmie w 2018 roku?

- ASSA ABLOY od początku swojego istnienia stawia na innowacyjność oferowanych rozwiązań. Naszą ambicją, niezmiennie od lat, jest zdobycie pozycji lidera w tej dziedzinie. Dążenie to realizujemy między innymi poprzez stałe zwiększanie środków na prace badawczo-rozwojowe. Takowe prowadzone są między innymi w uruchomionej w zeszłym roku filii w Krakowie. To właśnie tam nasi inżynierowie pracują nad nowymi rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu. Budżet inwestycyjny ASSA ABLOY jest stale zwiększany i w ostatnim 10-leciu wzrósł aż o 230%. Nasze dążenia do oferowania coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie, ale i funkcjonalnych i wygodnych urządzeń, zostały już zresztą wielokrotnie docenione przez magazyn Forbes. ASSA ABLOY od lat pojawia się na publikowanej przez czasopismo liście 100 najbardziej innowacyjnych firm świata. To niewątpliwie ogromny sukces i powód do dumy. Rok 2018, jak i kolejne poświęcimy więc dalszemu rozwojowi i poszukiwaniu nowych, wizjonerskich rozwiązań, które zagwarantują bezpieczeństwo naszym klientom i dadzą im większe poczucie komfortu.

O firmie
Assa Abloy Poland powstała w 1999 roku i jest częścią Assa Abloy Group. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w dynamicznie rozwijającym się segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników. Assa Abloy Poland oferuje najszerszą gamę dostępnych na rynku rozwiązań w zakresie otwierania drzwi. Jej produkty odnaleźć można w wielu instytucjach rządowych, przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych oraz w wielu gospodarstwach domowych. Do czołowych marek firmy należą między innymi: Abloy, Yale, Mul-t-lock, HID, eff-eff oraz Assa.

Źródło: www.assaabloy.com.pl

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

flow effect monitoring banner

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi