SECUREX dla przedstawicieli samorządów, świata nauki i biznesu


24. kwietnia 2018 r. w ramach Międzynarodowych Targów Zabezpieczeń SECUREX odbędzie się konferencja SMART CITY – KONF EXPO. Jej celem jest wymiana doświadczeń w zakresie najefektywniejszego wykorzystania najnowszych technologii do podniesienia komfortu codziennego życia w mieście.

 

E-administracja i nowoczesne technologie dla mieszkańców

 

Konferencja Smart City Conf - Expo traktować będzie o nowoczesnych rozwiązaniach ułatwiających życie mieszkańcom, realizowanych poprzez narzędzia e-administracji oraz o innowacyjnych produktach technologicznych. Dedykowana jest przedstawicielom samorządów, świata nauki i biznesu. Prelegenci zaprezentują uczestnikom szeroki wachlarz tematów w tym zakresie oraz kwestie dotyczące wykorzystywania zasobów treści i danych na użytek mieszkańców, poprawy jakości usług publicznych poprzez użycie tych danych oraz znaczenia cyfryzacji w zarządzaniu miastem. Zaprezentowane zostaną także teoretyczne podstawy budowy inteligentnych miast poparte badaniami naukowymi, które wskazują kierunki rozwoju smart city. Na konferencji prezentowane będą też produkty i projekty realizowane dla smart city. Pozwoli to pokazać, w jak wielu obszarach oferta producentów wykorzystujących najnowsze technologie informatyczne może odpowiadać na realne zapotrzebowanie mieszkańców miast. To promocja i upowszechnianie przykładów udanych wdrożeń innowacyjnych produktów, usług i technologii pomagających stworzyć inteligentne miasto.

 

Stolica Wielkopolski gospodarzem konferencji


Miasto Poznań – gospodarz konferencji – od kilku lat realizuje projekt Smart City Poznań. To inicjatywa promująca nowoczesne rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom stolicy Wielkopolski. Już teraz istnieje w Poznaniu wiele rozwiązań, które czynią życie w mieście łatwiejszym. Przez internet poznaniacy mogą np. załatwić sprawy dotyczące rejestracji samochodu, podatku od nieruchomości czy zarezerwować wizytę w urzędzie na konkretną godzinę unikając w ten sposób stania w kolejkach. Miejskie serwisy umożliwiają też np. zgłoszenie interwencji straży miejskiej czy wyszukanie grobu na poznańskich cmentarzach. W tramwajach i autobusach są hotspoty i plakaty z kodem QR umożliwiającym bezpłatne pobranie audiobooków. Ważnym udogodnieniem jest też mapa cyfrowa, na której ostatnio np. udostępniono dane dotyczące wolnych miejsc na parkingach. Otwarte API z kolei umożliwia wszystkim zainteresowanym tworzenie własnych aplikacji, korzystając z danych pochodzących z portalu miejskiego.

 

Na konferencję obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji: www.securex.pl. Zabezpiecz biznes, wiedzę, umiejętności, emocje.

 

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

flow effect monitoring banner

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi