Bezpieczne miasta i wsie

Zabezpieczenie infrastruktury o krytycznym znaczeniu przed kradzieżami, awariami i wszelkimi niepożądanymi działaniami jest złożonym zadaniem. Coraz więcej organizacji decyduje się na sieciowe systemy wizyjne do ochrony instalacji oraz zapewnienia sobie bezpiecznego i niezakłóconego działania. Przy wyborze najbardziej odpowiedniej technologii należy jednak rozważyć poniższe kluczowe kwestie, ponieważ każda część instalacji posiada specyficzne wymagania.

W poprzednich artykułach dotyczących projektowania monitoringów wizyjnych na obiektach sportowych koncentrowaliśmy się na obrazach kategorii I i IV. Pozostaje nam do analizy ostania kategoria – nieco kontrowersyjna kategoria III.

 

Zgodnie z nomenklaturą zdefiniowaną w rozporządzeniu [1] funkcjonalnie rejestracja obrazu z III kategorią zdefiniowana jest następująco:

rejestracji obrazu III kategorii – należy przez to rozumieć ciągłą rejestrację obrazu umożliwiającą wykrycie osób lub rzeczy, w miejscu dozorowanym przez kamerę, w celu przekazania operatorowi informacji o ujawnieniu osoby lub rzeczy, przy czym jednoczesna rejestracja obrazu z całego miejsca dozorowanego przez kamery nie jest wymagana;

2013-03-19-1Na zaproszenie firmy Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. nasza redakcja mogła (jeszcze na etapie budowy) zobaczyć oddane do użytku 20 czerwca br. Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. realizowała na tym obiekcie projekt rozwiązań zintegrowanego systemu automatyki budynku.

 

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie powstał nowoczesny Ośrodek typu Trauma Center, spełniający standardy obowiązujące w krajach UE oraz wszystkie wymogi ustawy o ratownictwie medycznym.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych porównując ubiegłoroczny sezon grzewczy do tegorocznego informuje, że spadła o 164 osoby liczba poszkodowanych przez tlenek węgla i o 25 osób liczba ofiar śmiertelnych. W trakcie trwającej od października 2012 r. akcji „Nie dla czadu", MSW wraz ze strażą pożarną cały czas proszą o większą rozwagę przy ogrzewaniu mieszkań i nieustannie apelują o częstsze sprawdzanie pieców oraz przewodów kominowych. Przypominamy, że akcja jest organizowana co roku i trwa przez cały okres grzewczy, a w jej trakcie informujemy o zagrożeniach, wynikających ze stosowania niesprawdzonych urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych.

Do zatrucia tlenkiem węgla dochodzi najczęściej w okresie jesienno-zimowym, kiedy urządzenia grzewcze pracują najintensywniej. To wtedy źle pojęta oszczędność i nadmierna szczelność pomieszczeń mogą doprowadzić do odcięcia dopływu powietrza zewnętrznego, zakłóceń ciągu kominowego i niekontrolowanej emisji spalin, a ostatecznie do... tragedii.

Pobierz PDF z artykułem

ok om 1 1998

Pobierz PDF z artykułem

ok om 1 2011

Od kilku miesięcy Gdynia może poszczycić się największym, wykorzystującym radiową technologię transmisji danych, systemem monitoringu miejskiego w kraju. Oddany do użytku 27 sierpnia minionego roku, już w pierwszym testowym miesiącu funkcjonowania umożliwił wykrycie i reakcję odpowiednich służb na ponad pół tysiąca zdarzeń. Inwestycja warta ok. 13,5 mln zł została w całości sfinansowany z budżetu miasta Gdyni, zaś jej wykonawcą była firma „Sprint" Sp. z o.o. Jak przekonują włodarze miasta, monitoring służyć ma przede wszystkim mieszkańcom i to właśnie z myślą o ich bezpieczeństwie zdecydowano się na jego budowę.

Ochrona jest pochodną zagrożenia – gdy czujemy się bezpiecznie, nie myślimy o niej. Paradoksem jest jednak irracjonalna postawa – gdy nawet wokół nas dokonywane są rozboje, kradzieże, my jesteśmy przekonani, że nas to nie dotyczy, że nas to nie spotka. Do czasu, gdy nie staniemy oko w oko z przestępcą, gdy nie zostaniemy pozbawieni wartości, na które pracowaliśmy przez całe życie. Wówczas przyznajemy rację przysłowiu Mądry Polak po szkodzie. Bądźmy mądrzy przed, a jeśli pracujemy w sferze szeroko pojętej ochrony – doradźmy klientowi, jak powinien zadbać o swoje życie, zdrowie i mienie.

Pobierz PDF z artykułem

ok om 6 2010


Wyszukiwarka

Najnowsze wydanie

OMII nr 03/2017

 

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Prenumerata

baner prenumerata

Patronaty

  SECURITECH konf szkol 

Granice 240px

budownictwo baner 240px

banner patroni 240px

Spin 2017 240

Projekt BMS 2017 OMII FB

Forum Inteligentnego Rozwoju 240px

Bezpieczna Gmina 240px

Banner FIR2017

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga