Bezpieczne miasta i wsie

Motorola Solutions 200px

Motorola Solutions obchodzi 25 lat innowacji w Polsce i prezentuje nowe technologie dla służb bezpieczeństwa publicznego

Nowa generacja inteligentnych rozwiązań dla służb bezpieczeństwa publicznego wyznacza kierunek rozwoju komunikacji o znaczeniu krytycznym

Motorola Solutions zaprezentowała w Warszawie nowe, inteligentne rozwiązania dla służb bezpieczeństwa publicznego

Firma przedstawiła nową koncepcję Wirtualnej Rzeczywistości dla Dyspozytorów Straży Pożarnej, łączącą rzeczywistość rozszerzoną, czujniki i inne urządzenia i pozwalającą na zachowanie pełnej między strażakami a dowództwem i podniesienie poziomu bezpieczeństwa na miejscach zdarzeń

Motorola Solutions zaprezentowała także wersję demonstracyjną Połączonego Funkcjonariusza Policji z technologią inteligentnego wirtualnego asystenta głosowego

SpyShop 200px

Jak działają nasobne kamery dla straży i policji?

Interwencje straży i policji nie zawsze są jednoznaczne. Wiele kontrowersji pojawia się wokół granicy dopuszczalnego użycia siły, a często – oprócz nagrań z kamer miejskich – trudno jest jednoznacznie ocenić decyzję funkcjonariuszy na służbie. Szczególnie, że każda z takich decyzji jest podjęta w atmosferze stresu i – mimo że policjanci przechodzą testy psychologiczne, to wciąż są tylko ludźmi. Aby lepiej zrozumieć i ocenić konkretne sytuacje, obecnie w całym kraju sprawdzane są kamery nasobne, które funkcjonariusze montują na swoich mundurach. Dzięki temu podgląd całego wydarzenia odbywa się z ich perspektywy i jest klarowniejszy do ocenienia w późniejszym czasie.

CNBOP logotyp 200px

Z przyjemnością informujemy o objęciu konferencji "Bezpieczna Gmina" patronatem honorowym przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarożej im. Józefa Tuliszkowskiego - Państwowy Instytut Badawczy w Józefowie.

Konferencja "Bezpieczna Gmina", która tym razem odbędzie się 15 listopada 2017 roku pod hasłem: „Rozwiązania techniczne i procedury działania w przypadku współczesnych zagrożeń dla bezpieczeństwa na poziomie samorządowym”. Pierwsze spotkanie, które miało miejsce w 2015 roku pod Krakowem dotyczyło ochrony przeciwpowodziowej i generalnie zarządzania kryzysowego Tym razem proponujemy Państwu tematykę związaną z najbardziej istotnymi zagrożeniami dla samorządów lokalnych, jakimi są pożary i bezpieczeństwo publiczne.

Zabezpieczenie infrastruktury o krytycznym znaczeniu przed kradzieżami, awariami i wszelkimi niepożądanymi działaniami jest złożonym zadaniem. Coraz więcej organizacji decyduje się na sieciowe systemy wizyjne do ochrony instalacji oraz zapewnienia sobie bezpiecznego i niezakłóconego działania. Przy wyborze najbardziej odpowiedniej technologii należy jednak rozważyć poniższe kluczowe kwestie, ponieważ każda część instalacji posiada specyficzne wymagania.

W poprzednich artykułach dotyczących projektowania monitoringów wizyjnych na obiektach sportowych koncentrowaliśmy się na obrazach kategorii I i IV. Pozostaje nam do analizy ostania kategoria – nieco kontrowersyjna kategoria III.

 

Zgodnie z nomenklaturą zdefiniowaną w rozporządzeniu [1] funkcjonalnie rejestracja obrazu z III kategorią zdefiniowana jest następująco:

rejestracji obrazu III kategorii – należy przez to rozumieć ciągłą rejestrację obrazu umożliwiającą wykrycie osób lub rzeczy, w miejscu dozorowanym przez kamerę, w celu przekazania operatorowi informacji o ujawnieniu osoby lub rzeczy, przy czym jednoczesna rejestracja obrazu z całego miejsca dozorowanego przez kamery nie jest wymagana;

2013-03-19-1Na zaproszenie firmy Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. nasza redakcja mogła (jeszcze na etapie budowy) zobaczyć oddane do użytku 20 czerwca br. Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. realizowała na tym obiekcie projekt rozwiązań zintegrowanego systemu automatyki budynku.

 

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie powstał nowoczesny Ośrodek typu Trauma Center, spełniający standardy obowiązujące w krajach UE oraz wszystkie wymogi ustawy o ratownictwie medycznym.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych porównując ubiegłoroczny sezon grzewczy do tegorocznego informuje, że spadła o 164 osoby liczba poszkodowanych przez tlenek węgla i o 25 osób liczba ofiar śmiertelnych. W trakcie trwającej od października 2012 r. akcji „Nie dla czadu", MSW wraz ze strażą pożarną cały czas proszą o większą rozwagę przy ogrzewaniu mieszkań i nieustannie apelują o częstsze sprawdzanie pieców oraz przewodów kominowych. Przypominamy, że akcja jest organizowana co roku i trwa przez cały okres grzewczy, a w jej trakcie informujemy o zagrożeniach, wynikających ze stosowania niesprawdzonych urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych.

Do zatrucia tlenkiem węgla dochodzi najczęściej w okresie jesienno-zimowym, kiedy urządzenia grzewcze pracują najintensywniej. To wtedy źle pojęta oszczędność i nadmierna szczelność pomieszczeń mogą doprowadzić do odcięcia dopływu powietrza zewnętrznego, zakłóceń ciągu kominowego i niekontrolowanej emisji spalin, a ostatecznie do... tragedii.

Pobierz PDF z artykułem

ok om 1 1998

Pobierz PDF z artykułem

ok om 1 2011


Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

flow effect monitoring banner

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi