29 września 2017, Informacja prasowa, ‘ROZWIJAMY SIĘ ufając naszym partnerom’

Specjaliści systemów telewizji dozorowej z Hanwha Techwin i eksperci w zakresie analityki wideo z FF Group wprowadzili na rynek szereg produktów dla systemów rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) i inteligentnych rozwiązań zarządzania ruchem drogowym.

Rozwiązania te mogą być stosowane do realizacji kontroli dostępu do parkingów, aplikacji biznesowych, a także systemów kontroli ruchu przeznaczonych dla miast. Pozwalają one na wykrywanie nieprawidłowego parkowania, naruszeń przepisów ruchu drogowego i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom.

Opracowana przez FF Group aplikacja, która rozpoznaje numery tablic rejestracyjnych dla wszystkich krajów europejskich, została zaimplementowana w dwóch modelach kamer Wisenet. SNO-6095RH/FNP i XNO-6120R/FNP oferują ponad 95% dokładność rozpoznawania w dowolnych warunkach środowiskowych, nawet jeśli pojazdy pozostają w ruchu z prędkością do 150 km/h.

Kamery Wisenet ANPR dla małych obiektów
Użytkownicy mogą zdefiniować w każdej z kamer do 2000 numerów rejestracyjnych w postaci tzw. czarnej/białej listy pozwalającej na automatyczne sterowanie procesem dostępu pojazdów do obiektów lub parkingów, a każda kamera jest w stanie monitorować jednocześnie do 3 pasów ruchu. SNO-6095RH/FNP i XNO-6120R/FNP mogą samodzielnie tworzyć nagrania momentów wjazdu i wyjazdu samochodów. W razie pojawienia się w polu widzenia pojazdów biorących udział w wykroczeniach lub przestępstwach (np. kradzież paliwa), kamera może sama automatycznie zaalarmować obsługę, co daje możliwość natychmiastowej reakcji i zredukowania potencjalnych strat.

Rozwiązanie serwerowe Wisenet dla rozpoznawania tablic rejestracyjnych
Dla dużych parkingów w centrach handlowych i innych obiektach komercyjnych, charakteryzujących się znacznym natężeniem ruchu pojazdów, rozwiązanie serwerowe Wisenet ANPR jest najefektywniejsze i najbardziej skalowalne w działaniu. System jest w stanie jednocześnie monitorować ruch z maksymalnie 32 kamer oferując powiadamianie online o zdarzeniach, sprawowanie kontroli dostępu i analizy biznesowe (np. statystyki ruchu).

Rozwiązania oparte o przetwarzanie w chmurze
Dla kamer Wisenet ANPR dostępne są rozwiązania oparte o przetwarzanie danych w chmurze, które są przeznaczone do systemów składających się z wielu kamer i wielu rozproszonych, małych obiektów. Generują one analizy biznesowe oraz raporty. Dostępne są:

  • Chmura ANPR: Raporty zawierają zdjęcia tablic rejestracyjnych, czas i datę wjazdu/wyjazdu oraz powiadomienia o alarmach.
  • Chmura dla parkingów: Pozwala ona personelowi odpowiedzialnemu za bezpieczeństwo na sprawowanie dokładnej kontroli nad dostępem pojazdów do zastrzeżonych obszarów obiektu np. stref załadunku. Reporty generowane na podstawie danych w chmurze zawierają dane o zajętości parkingów, liczbie wolnych miejsc, długości postoju pojazdów i częstotliwości wizyt. Przetwarzanie danych pozwala również na synchronizację danych między różnymi obiektami.
  • Chmura dla ruchu miejskiego: Kamery Wisenet umieszczone na skrzyżowaniach w centrach miast i na głównych drogach, współpracując z przetwarzaniem danych w chmurze pozwalają straży miejskiej lub policji na otrzymywanie informacji o numerach pojazdów, których kierowcy naruszają przepisy w czasie ruchu i podczas parkowania. Przetwarzanie danych w chmurze pozwala na obserwację w czasie rzeczywistym danych o natężeniu ruchu, średniej prędkości pojazdów i liczbie pojazdów na drodze. Dzięki zgromadzonym danym możliwe jest planowanie organizacji ruchu drogowego i śledzenie wjazdu pojazdów do poszczególnych stref miasta.

Live ANPR Reporting 300px     FF GROUP SCREENSHOT300px

“Jest to kolejny przykład tego w jaki sposób Hanwha Techwin dotrzymuje swojej dewizy ‘ROZWIJAMY SIĘ dzięki zaufaniu’,” powiedział Tim Biddulph, Head of Product and Solutions w Hanwha Techwin Europe. “W duchu prawdziwego partnerstwa technologicznego pracujemy ze specjalistami zajmującymi się aplikacjami użytkowymi. Dotrzymujemy w ten sposób naszego zobowiązania do ciągłego rozwoju produktów, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i dobrego wykorzystania mocy kryjącej się w naszej technologii Open Platform w kamerach Wisenet.

“Konsultanci i integratorzy systemów wykorzystujących rozwiązania analityczne mogą być pewni, że Hanwha Techwin starannie dobiera partnerów technologicznych, z którymi współpracuje. Przykładem tego jest FF Group z którą bardzo blisko współpracowaliśmy aby osiągnąć bardzo głęboki poziom integracji rozwiązań. Oznacza to, że użytkownicy systemów i nasi klienci mogą oczekiwać pełnego zakresu korzyści płynących z zastosowania efektywnego rozwiązania do rozpoznawania tablic rejestracyjnych bez konieczności żmudnego testowania ogromnej ilości rozwiązań analitycznych dostępnych na rynku.

O Hanwha Techwin
Hanwha Techwin (poprzednio Samsung Techwin) jest wiodącym dostawcą rozwiązań systemów nadzoru wizyjnego wykorzystujących protokół IP, systemów analogowych i hybrydowych. Dzięki ciągłej pracy nad innowacyjnymi rozwiązaniami, Hanwha Techwin dostarcza rozwiązania o najwyższym poziomie wydajności, stabilności oraz relacji ceny do jakości, poprzez wprowadzanie do kamer nowoczesnych funkcji i rozwiązań oraz wykorzystanie analityki video.
www.hanwha-security.eu

Źródło: www.hanwha-security.eu

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

flow effect monitoring banner

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi