Słynna klatka Faradaya – pomieszczenie, które izoluje nas od fal elektromagnetycznych, uniemożliwiając komunikację radiową i transmisję danych. Klatka Faradaya wydaje się być więc niemal ideałem pomieszczenia stworzonego do prowadzenia poufnych rozmów, ponieważ żaden ukryty w niej podsłuch nie jest w stanie wysyłać informacji drogą radiową. Jednak co w sytuacji, gdy w naszym biurze założona jest pluskwa, która zapisuje wszystkie rozmowy w pamięci tak, żeby można je było odsłuchać później? 

 

Na to pytanie odpowiada Krzysztof Rydlak – Product Manager firmy Spy Shop, skupiającej ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa technologicznego – „Biuro przed inwigilacją zabezpiecza się na kilku płaszczyznach i dopiero ich połączenie przynosi rezultaty. Sama klatka Faradaya to oczywiście bardzo dobre rozwiązanie, ale tylko na jednej z tych płaszczyzn – pozostałe muszą być uzupełnione specjalistyczną elektroniką do kontrinwigilacji”.

 

Profesjonalne zabezpieczenie biura

„Nasze systemy zabezpieczeń wdrażamy bardzo kompleksowo. Jedną z najważniejszych technologii są wykrywacze złącz nieliniowych. Zasada ich działania opiera się o zjawisko fizyczne – półprzewodniki, z których zbudowana jest elektronika w wyniku pobudzenia sygnałem elektromagnetycznym generują w odpowiedzi sygnały o częstotliwościach harmonicznych, które są analizowane przez urządzenie. Przykładowo, ST-402 „Cayman” renomowanej marki Selcom generuje wieloczęstotliwościowy sygnał elektromagnetyczny pobudzający w paśmie 2-3GHz, dzięki czemu wykrywa bardzo specjalistyczne radiowe podsłuchy analogowe i cyfrowe czy nadajniki mikrofalowe ukryte nawet w tak małych przedmiotach, jak karty SIM”. – dodaje Krzysztof Rydlak ze Spy Shop.

 

Innego rodzaju zabezpieczeniem są generatory szumu. Model TOWER-A to urządzenie, które emituje silny sygnał zakłócający skierowany dookolnie. Emitowane ultradźwięki odbijają się dodatkowo od powierzchni ścian, mebli oraz przedmiotów w pomieszczeniu i wypełniają je, tworząc strefę bezpiecznej rozmowy w obszarze około 30-40m2. Należy jednak pamiętać, że skuteczność działania tego typu urządzeń zależy od mikrofonu w ukrytym rejestratorze, który ma zostać zagłuszony oraz od geometrii i materiałów użytych w pomieszczeniu.

 

Tak więc zabezpieczenia nakładające się na siebie są jak warstwy, które zakrywają luki w bezpieczeństwie i nie przepuszczają newralgicznych informacji – dopiero wówczas możemy mówić o bezpiecznym biurze.

 

Więcej produktów zabezpieczających biuro dostępnych jest w ofercie dystrybutora – marki Spy Shop.

 

Pin It

Wyszukiwarka

Newsletter

"Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawnictwo Euro-Media sp z o. o. z siedzibą w Warszawie, ul Rosoła 10a, w celu komunikacji związanej z użytkowaniem serwisu www.ochrona-mienia.pl oraz do celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami ww. wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DzU nr 133 poz. 883 z 1997r. z późniejszymi zmianami)."

Facebook

Najnowsze wydanie

okladka OMII 02 2018

Prenumerata

baner prenumerata

OPTEX – nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych

OPTEX nowoczesne rozwiązania dla zakładów karnych 183x

Patronaty

  SECURITECH konf szkol

 baner securex

 Balt Military Expo 2018 240px

flow effect monitoring banner

Reklama

 Kiddle baner

Nr 613

reklama miwi dluga

 

bg
pi