20190513 KPFIREKR19 baner1

To wydarzenie, które od lat cieszy się uznaniem wielu podmiotów i instytucji w branży, to miejsce spotkań profesjonalistów, ekspertów, specjalistów, projektantów, generalnych wykonawców inwestycji i prewentystów zawodowo związanych z problematyką bezpieczeństwa pożarowego.

Konferencja odbędzie się 23 maja 2019 (czwartek) w Hotelu GALAXY **** na krakowskim Kazimierzu przy ul. Gęsiej 22a w Krakowie.

Na swój wykład zaprasza uznany, niezależny ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego; dr inż. Dariusz Ratajczak współautor przepisów przeciwpożarowych i techniczno-budowlanych, wykładowca w Szkole Głównej Służby Pożarniczej przedmiotu "Bezpieczeństwo pożarowe budynków" a także w latach 1992-2007 Dyrektor Biura Rozpoznawania Zagrożeń Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Tematy jakie zaprezentuje przed liczną publicznością będą dotyczyć Bezpieczeństwa Pożarowego Budynków Biurowych w tym: zasad zapewniania bezpieczeństwa pożarowego użytkownikom budynków biurowych i ekipom ratowniczym, różnic w wymaganiach warunków technicznych dla budynków biurowych i wymaganiach Prawa budowlanego, konieczności dostosowywania funkcjonujących budynków do nowych wymagań przepisów, scenariuszów w zakresie ewakuacji, zmian warunków bezpieczeństwa pożarowego jako zmian sposobu użytkowania budynku i jej konsekwencje czy projektowanych zmian w zasadach uzyskiwania zgody na odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych i rozwiązań zamiennych przy odstępstwach od przepisów. Wśród paneli ekspertów omówione przez eksperta grupy roboczej Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego(CEN) CEN TC 191/WG5 ds. Stałych Urządzeń Gaśniczych i systemów tryskaczowych zostaną wymagania prawne w kontekście przepisów prawa Polskiego i Europejskiego dla projektowania pompowni przeciwpożarowych.

Dodatkowo nasi wystawcy wygłoszą prelekcję na temat poniższych zagadnień:

 1. Sterowanie stałymi automatycznymi urządzeniami gaśniczymi w oparciu o centrale serii IGNIS 2500
 2. Współdziałanie systemów oświetlenia awaryjnego, dynamicznego i systemu sygnalizacji pożarowej
 3. Aluminiowo-szklane przegrody ognioodporne jako oddzielenia stref pożarowych i dróg ewakuacji. Możliwości techniczne , dostępne rozwiązania oraz przykłady realizacji
 4. Kable i przewody do instalacji przeciwpożarowych. Wymagania CPR dla kabli – Krajowa Deklaracja Właściwości Uzytkowych (KDWU)
 5. Odpowiednie projektowanie i wykonanie obiektów jako kluczowy czynnik zapobiegający pożarom
 6. Bezpieczne rozwiązania dla elewacji i fasad budynków wysokich
 7. Jak skutecznie i bezpiecznie izolować termicznie dachy oraz dachy budynków wysokich?
 8. Izolacja termiczna od wewnątrz w obiektach zabytkowych i nie tylko
 9. Różne metody poboru wody ze zbiorników przeciwpożarowych
 10. Bezpieczeństwo pożarowe budynków z zastosowaniem systemów bazujących na wełnie skalnej
 11. Wielogazowe stacjonarne systemy detekcji CO,LPG,NO2…. w garażach i parkingach zamkniętych
 12. Projektowanie planów ewakuacyjnych oraz instalacji ppoż
 13. Płyty warstwowe jako obudowa budynków halowych. Płyty z certyfikatem FM Global

Na koniec konferencji odbędą się Warsztaty Pożarowe - Realizacja scenariuszy do działań w czasie pożaru w oparciu o system POLON 6000. Będzie możliwość zdobycia wiedzy, uzyskania niezbędnych materiałów w formie drukowanej a także elektronicznej, nawiązania nowych kontaktów z profesjonalistami w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego.

Gwarantujemy zdobycie szerokiej wiedzy, miłą atmosferę i dobrą kawę! A to wszystko tylko u nas BEZPŁATNIE. Zapraszamy i zachęcamy do rejestracji.

Szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem https://bit.ly/2Lvommm
Jak wziąć udział w FIRE|KRAKÓW 2019?
Dołącz do wydarzenia i już dziś bezpłatnie zarezerwuj miejsce: tel. 22 678 58 25, 507-501-137
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
on-line poprzez link: https://bit.ly/2tPur14

Bezpośrednie informacje DND Project
Organizator: DND Project

Pin It

 

bg
pi